سئو و دیجیتال مارکتینگ

IGTV Video چیست و برندها چگونه می توانند از آن استفاده کنند؟

وقتی صحبت از بازاریابی رسانه های اجتماعی می شود ، ویدیو یکی از مفیدترین و مؤثرترین قالب های محتوا است. طبق گفته سیسکو ، ما می توانیم انتظار داشته باشیم تا سال ۲۰۱۹ حدود ۸۰٪ از ترافیک اینترنت را به صورت فیلم مشاهده کنیم. و موفقیت Instagram Stories نمونه ای از محبوبیت ساخت و تولید ویدیو است. اینستاگرام استوری دو برابر کاربرانی که اسنپ چت داشت ، دو برابر کرده بود ، و این بعد از راه اندازی از اوت سال ۲۰۱۸ ، در آن زمان آنها در حدود ۴۰۰ میلیون کاربر نشسته بودند.

این اثبات قوی است که حتی فیلم های خرد نیز می توانند مسیری طولانی را در دنیای رسانه های اجتماعی طی کنند. اما آیا مردم علاقه مند به فیلم های بلند هستند و اگر اکنون به نظر نمی رسد ، آیا می توانند در آینده باشند؟

مانند یوتیوب ، فیلم های با فرم طولانی تر ویژگی IGTV هستند. اما چه چیزی IGTV را بسیار جذاب می کند؟ برای مرور کلی در مورد ویژگی های IGTV ، مختصری در مورد نحوه راه اندازی و اجرای حساب IGTV خود و برخی از بهترین نکات تمرینی برای جدیدترین عملکرد اینستاگرام بخوانید.

IGTV Video چیست؟

ویدیوی IGTV برنامه ای است که می تواند به تنهایی یا در کنار اینستاگرام استفاده شود. این در اصل پاسخ اینستاگرام به YouTube است که برای مشاهده بهینه موبایل از فیلم های با فرم طولانی طراحی شده است.

موبایل

هر کاربر می تواند کانال خود را تنظیم کرده و محتوای ویدیویی را که حداکثر یک ساعت طول می کشد به اشتراک بگذارد. به کاربر یا مارک این بستگی دارد که آیا آنها می خواهند محتوای خاص کانال را در اینجا ایجاد کنند ، یا اینکه علاقه دارند آن را به ویدیوهایی که قبلاً در Instagram ارسال می کنند ، متصل کنند.

تفاوت اصلی IGTV و Stories در این است که این فیلم ها به طور معمول چند دقیقه تا یک ساعت طول دارند. در این زمان ، فقط محبوب ترین کاربران تأیید شده مجاز به تولید فیلم های یک ساعته هستند.

برای کاربران ، برنامه دارای یک رابط کاربری آسان برای پیمایش با زبانه های مختلف از جمله “برای شما” ، “زیر” و “محبوب” است. نوار جستجو با پیشنهادات شخصی برای شما ارائه می شود. علاوه بر این ، در حالی که از برنامه استفاده می کنید ، به طور خودکار با پیروان موجود در اینستاگرام که عمدا از برنامه استفاده می کنند ، نیز در ارتباط هستید.

اگر مجبور شدید متوقف شوید ، می توانید به تماشای یک فیلم قبلی نیز ادامه دهید ، ویژگی ای که اخیراً بخشی از تجربه “تلویزیون” افراد است.

به طور خلاصه ، این احساس “کانال های تلنگر در تلویزیون” را زنده می کند ، بدون آنکه مجبور به برخورد با تبلیغات شوید ، اما همچنین بدون داشتن (تنوع) تنوع و متنوع بودن یوتیوب.

IGTV در مقابل یوتیوب: کدام بهتر است؟

با استفاده از IGTV مزایای استفاده از یوتیوب و مارک های فردی را به یوتیوب ارائه می دهد. از یک چیز ، در این مرحله هیچ بازاری وجود ندارد ، بنابراین می توانید بدون ایجاد مزاحمت ، محتوای تصویری خود را پیش ببرید و همین امر باعث می شود بینندگان از دست بدهند و کانال را تغییر دهند.

IGTV همچنین برای استفاده در تلفن های هوشمند طراحی شده است ، با فیلم های عمودی که باعث نمی شود کاربران برای مشاهده تلفن های خود را به حالت افقی سوق دهند. این نه تنها برای مشاهده تلفن بهینه شده است ، بلکه منظور این است که کاربران فیلم ها را به راحتی از طریق تلفن های خود بارگذاری کنند.

فیلم های عمودی قبلاً توسط Snapchat محبوب شده بودند. بنابراین بسیاری از بینندگان ، به ویژه مجموعه جوان ، که قبلاً از سیستم عامل هایی مانند اسنپ چت استفاده می کردند ، حتی اگر متوجه آن نباشند ، از ویژگی فوق العاده آن قدردانی می کنند.

این دو برنامه رسانه اجتماعی بدون شک با هم رقابت خواهند کرد ، اینستاگرام در حال حاضر ۱ میلیارد مخاطب “داخلی” دارد اما تنها کسری از مردم که تاکنون در IGTV شرکت می کنند. اما با توجه به افزایش سریع محبوبیت که Instagram Stories چند سال به طول انجامید ، هنوز نمی توان گفت چقدر سریع می تواند از تعداد یوتیوب پیشی بگیرد.

دستورالعمل ها برای استفاده از فیلم IGTV در کمپین های بازاریابی خود

راه اندازی کانال شما

هنگامی که تصمیم به استفاده از IGTV گرفتید ، قدم بعدی بارگیری برنامه و اطمینان از دسترسی آن برای نیازهای شماست. سپس به نماد چرخ دنده (“تنظیمات”) ضربه زده و کانال خود را ایجاد می کنید.

شایان ذکر است که در این مرحله این است که ، دقیقاً مانند یوتیوب ، IGTV هم برای دسک تاپ و هم برای موبایل بهینه شده است ، بنابراین اگر در کار یا مشاهده بر روی رایانه خود احساس راحتی بیشتری می کنید ، این مسئله مسئله ای نخواهد بود.

آپلود را شروع کنید

پس از تنظیم برنامه و بیوگرافی بهینه شده ، انتقال به مرحله بارگیری بسیار ساده است. به یاد داشته باشید که نمی توانید بلافاصله ویدئویی را که می توانید در Instagram Stories یا Instagram Stories ضبط کنید. این مزایا و اشکالاتی دارد ، اما به طور کلی ، مانند یوتیوب تنظیم شده است که می توانید ویدیوها را ایجاد کنید ، وقتی احساس می کنید زمان بیشتری دارید ، بعداً آنها را ویرایش و منتشر کنید.

شما می توانید فیلم های زیادی را به عنوان دلخواه در گالری خود بارگذاری کنید ، پس از آن زمان آنها بلافاصله آماده دیدن هستند. دنبال کنندگان شما در اینستاگرام به طور خودکار این فیلم ها را مشاهده می کنند ، حتی اگر از برنامه IGTV به صورت فنی استفاده نکنید.

اطمینان حاصل کنید که فیلم های شما با نسبت ۹:۱۶ یا حداقل بزرگتر در حالت عمودی قرار دارند. در غیر این صورت ، ویدیومناسب نخواهید شد.

نکات و بهترین روشهای IGTV

درست مانند هر استراتژی اجتماعی دیگر ، شما می خواهید برای جمعیتی خاص که در حال بازاریابی هستید ، فیلم بسازید. برای این منظور ، می خواهید در مورد آنچه قبلاً در اینستاگرام انجام می دهید و به بهترین نحو به شما خدمت می کند ، توجه داشته باشید.

بعد از ارسال ، همچنین می توانید فیلم های IGTV خود را از طریق کانال های دیگر خود و از همه مهمتر در کانال معمولی اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید. به یاد داشته باشید که ، مانند هر تمرین متقابل ارسال ، می خواهید کاملاً واضح باشید که در IGTV ارسال می کنید و برای دنبال کنندگان خود می توانند شما را در آنجا پیدا کنند. همچنین می خواهید از نظر مارک ، تصاویر و برنامه ارسال ، قوام خود را حفظ کنید.

اطمینان حاصل کنید که فیلم های شما ۱۵ ثانیه یا بیشتر است ، اما ۱۰ دقیقه بیشتر نیست. بسته به نوع محصول و پیام شما ، یک فیلم ۳ تا ۴ دقیقه ای به طور معمول طول مناسبی برای رسیدن به هدف است. و در نظر بگیرید که مخاطبان شما احتمالاً دارای ۱ دقیقه توجه هستند ، بنابراین در ابتدا درباره آنچه انجام می دهید کاملاً واضح باشید. گزینه دیگر ایجاد سریال ویدیویی و تجزیه آن در قسمت های کوچکتر است.

همچنین در مقدمه ، اطمینان حاصل کنید که موسیقی را سرزنش نمی کنید یا خودتان را بلند نمی کنید ، زیرا می تواند افراد را خاموش کند ، به خصوص اگر در مکان عمومی یا با هدفون مشاهده می کنید. این فیلم ها هنگامی که شخصی به کانال ها می رود ، از نوع داستانهایی مانند ، بلافاصله شروع می شود ، بنابراین آماده شوید تا کسی فقط در ویدیوی شما “گیر بیفتد” و آنها را نترساند.

فراموش نکنید که از پیوندهای قابل کلیک در توضیحات استفاده کنید ، که به یوتیوب شباهت دارد و برای تردد در صفحه فرود یا هر قسمت از وب سایت خود که می خواهید ویژگی آن باشد بسیار مفید است.

هشتگ

اگر قبلاً نحوه استفاده از هشتگ در اینستاگرام را می دانید ، می دانید چگونه از آنها برای IGTV استفاده کنید. استراتژیک باشید ، فقط از چند مورد مرتبط استفاده کنید و آنها را برای توصیف ویدیو برای جذب بهتر سئو قرار دهید.

اندازه گیری

فراموش نکنید که بینشهای IGTV خود را به طور مرتب مرور کنید تا تصویری شفاف از عملکرد وبلاگ ها و همچنین مجددا تنظیم مجدد آنها با اهداف کلیدی کسب و کار خود داشته باشید. همچنین به یاد داشته باشید که این یک بستر جدید است ، بنابراین اگر تعداد کمتری از آنچه انتظار دارید را ببینید ، ممکن است بخواهید مدتی به آن اختصاص دهید.

چگونه برندها از IGTV در کمپین ها استفاده می کنند؟

بسیاری از مارک ها و تأثیرگذار در حال استفاده از این کانال ویدیویی با کاربرد طولانی و با موفقیت بسیار زیاد هستند. به عنوان مثال Vogue US ، سریالی را با نام “اسرار زیبایی” به اشتراک گذاشت ، که دارای تأثیرگذار شناخته شده ای است که محصولات آرایش را آزمایش می کنند.

از طرف محیط زیست ، یک فیلم آگاهی آموزشی ۱۰ دقیقه ای درباره شکار لاک پشت توسط اکونومیست بیش از ۱٫۲ میلیون بازدید داشته است. این ویدیو ثابت کرد که انتشارات و سایر شرکتهایی که منابع لازم برای تهیه فیلم در سطح حرفه ای را دارند ، می توانند محتوای موجود را بگیرند و آنرا کلیپ کنند تا از یک نگاه کارآمدتر و در عین حال کاملاً دقیق از محصولات و ابتکارات خاص اطمینان حاصل شود.

محیط زیست

Netflix شرکتی دیگر است که از این سکو برای نشان دادن طنز عجیب و غریب مانند فیلم عجیب و غریب و در عین حال خنده دار از Cole Sprouse ، ستاره نمایش استودیوی Riverdale ، در حال خوردن یک همبرگر استفاده کرده است. اما مطمئناً ، سایر شرکت ها ممکن است تمایل داشته باشند که بر روی تبلیغاتی قانونی تمرکز کنند ، مانند محتوای تصویری در آموزش های آرایش و نمایش آشپزی. Tasticious UK و Bloomberg سریال های مختلف ویدیویی را برجسته کردند که محصولاتشان را برجسته می کرد. Tastoor “طعم لندن” را منحصراً در کانال منتشر کرد. این نمایش از تأثیرگذارانی است که در اطراف پایتخت غذا می خورند.

همبرگر

آن را امتحان کنید

IGTV احتمالاً یک بستر ارزشمند است که حداقل اگر از قبل اینستاگرام بزرگ خود را دنبال کرده اید و محتوای شما از نظر ویدیویی سنگین است ، حداقل آزمایش کنید. اگر هنوز فیلم کاملاً فیلمبرداری نیستید ، یا فیلم های شما هنوز هم بسیار کوتاه هستند ، یوتیوب و Stories هنوز کار خواهند کرد. به یاد داشته باشید که استوری های اینستاگرام فقط موقتی هستند و با IGTV می توانید محتواهایی ایجاد کنید که به اطراف می چسبد. بنابراین ، واقعاً بستگی به این دارد که برند شما از یک فیلم کوتاه در مقابل ویدیوی کوتاه چه ارزشی را کسب می کند.

فیلم های طولانی تر به معنای زمان طولانی تر درگیری هستند و این به معنای پتانسیل بیشتر برای جاسازی نام تجاری شما در حافظه شخصی است. همچنین شما در IGTV فضای زیادی برای تولید و به اشتراک گذاری فیلم های خلاقانه و آموزشی دارید ، که می تواند سطح معنای کاملاً جدیدی را به زیر مجموعه خاصی از کاربران به برند شما ارائه دهد.