دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

تکه ای از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

1-3 اهداف تحقیق
هدف کلی این مطالعه، شناسایی انواع پسماندهای پزشکی تولیدی در بیمارستان شهدای تجریش  واقع دراستان تهران و منابع تولید آنها و ارائه مناسب ترین روش جهت مدیریت پسماند­های بیمارستانی است. اهداف اختصاصی عبارتند از، شناسایی ارائه راهکار در نحوه جمع آوری از مبداء تولید، تعیین محل مناسب جهت  نگهداری موقت با رعایت اصول  بهداشتی، حمل و نقل ودر نهایت شناسایی روشهای دفع فعلی در بیمارستان و شناسایی مشکلات سیستم مدیریت مواد زائد بیمارستانی در بیمارستان و پیشنهاد راه هایی برای بهبود سیستم و بالاخره انتخاب مناسب ترین گزینه جهت مدیریت پسماند­های بیمارستانی است.
 
1-4 فرضیات تحقیق

  1. سیاست­ها و استراتژی­های مختلف درسیستم­های مدیریت پسماندهای بیمارستانی تاثیر می­گذارد.
  2. بین کارکنان با سطوح دانشی مختلف و اجرای مدیریت پسماند­های بیمارستانی اختلاف معنی­داری دارد.
  3. تفاوت جنسیتی کارکنان (زن و مرد) در اجرای مدیریت پسماند­های بیمارستانی تاثیر می­گذارد.
  4. بین مدیریت ناکارآمد پسماند­های بیمارستانی و ارتباط آن با افزایش بیماری­های شغلی اختلاف معنی­داری وجود دارد.

 
1-5 تعاریف پسماند­های مراکز بهداشتی- درمانی
همچنین انجمن خدمات آمبولانس انگلستان[1]، پسماند های بیمارستانی به عنوان، هر پسماندی که شامل تمام یا قسمتی از بافت انسانی یا حیوانی، خون یا سایر مایعات بدن، مواد مخدر و یا سایر محصولات دارویی، سوزن آلوده یا سایر وسایل تیز، پسماند تعریف کرده است که ممکن است به هر فرد در تماس با هر گونه ضایعات ناشی از پزشکی، پرستاری، دندانپزشکی، دامپزشکی، داروسازی و یا دیگر عمل مشابه مواد زائد عفونت را به هر فرد دیگری که در تماس با آن می باشد انتقال دهد.
براساس تحقیقات انجام شده توسط سازمان بهداشت جهانی(شکل 1-1) بین ۷۵ تا ۹۵ درصد پسماندهای تولید شده در واحدهای بیمارستانی بی خطر یا عمومی هستند که عمدتا از فعالیت­های اداری و خانه­داری این واحدها حاصل می شوند. 10 تا ۲۵ درصد باقی مانده خطرناک در نظر گرفته می­شود و می­توان خطرات زیادی را به همراه داشته باشند(WHO, 2001).
1) UK  Emergency Medical Services (EMS)

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه بررسی پسماندهای بیمارستانی