دانلود پایان نامه

مقدمه

اُراکل (Or – a – cle): 1- شخصی (همچون یکی از کشیش های یونان باستان) که یکی از خدایان از طریق وی سخن می گفته است. 2- عبارت یا پاسخ مقتدرانه یا معقول. 3- شکل در هم ریخته Carole.
تعریف مذکور بیانگر همه چیز است، این طور نیست؟ صحبت از اُراکل i8 است. این همان بانک اطلاعاتی است که تمام بانک های اطلاعاتی دیگر را مغلوب می کند. اُراکل یعنی عصاره تمام محصولات، بارزترین مدرک، بهترین بهترین ها، چیزی که تمام حکمتها و پاسخها از آن جریان می یابد. و اگر کشیش یونانی خود را برای مشاوره داشتید، در آن صورت هیچ مشکلی برای پیدا کردن چگونگی استفاده از این مورد مشکل ساز نداشتید.
اُراکل i8 نه تنها یکی از بهترین نرم افزارهای بانک اطلاعاتی رابطه ای است، بلکه یکی از پیچیده ترین آنها نیز می باشد. اُراکل i8 کارهای بسیار جالبی انجام می دهد، اما کارهای آسان نیز گاهی اوقات مشکل ساز هستند.
شاید اُراکل i8 را از طریق اینترنت خریده باشید. شاید از اُراکل i8 در کارهایتان استفاده می کنید. صرفنظر از اینکه چه عاملی باعث روی آوردن تان به اُراکل i8 شده است، می خواهم یک مطلب را در همین مرحله به طور واضح مطرح کنم. موتور بانک اطلاعاتی در اختیار دارید که حقیقتا پیچیده است و قابلیتهای بسیار زیادی دارد، اما اُراکل i8 فاقد زیباییهایی است که خریداران نرم افزار در عصر تکنولوژی “Plug and Play” خواهانند.
اُراکل i8 به تنهایی همچون اکسس میکروسافت یا پارادکس نیست، یعنی برنامه هایی که همه چیز را آماده و سهل الاستفاده به طور یکجا دارند. اُراکل i8 از نظر شمای ظاهری بسیار ساده است و ویژگیهای بسیار کمی برای گزارش گیری و آماده سازی فرم ها دارد.
کشف اُراکل i8: برنامه ای که همه چیز را یکجا دارد
در دهه 70 میلادی شخصی به نام لری الیسون[1] نرم افزار بسیار بزرگی نوشت. برنامه اُراکل در یک کامپیوتر بزرگ[2] اجرا می شد و اندازه آن به قدری بزرگ بود که تنها کامپیوترهای بسیار بزرگ، فضا برای آن داشتند.
روزی یکی از دوستان وی این برنامه را دید و از وی خواست که یک نسخه از آن را در اختیار او بگذارد، و لیکن به وی اطلاع داد که کامپیوترش قادر به اجرای آن برنامه بزرگ نیست. بنابراین به وی پیشنهاد نمود که چنانچه حجم برنامه اش را کاهش دهد، وجه قابل توجه ای به او پرداخت خواهد نمود.
لری الیسون پیشنهاد او را پذیرفت و در کمتر از یک سال نسخه کم حجم تری از برنامه را برای کامپیوتر کوچک وی آماده نمود. وقتی نسخه جدید برنامه به آن شخص تحویل داده شد، وی آن را «اعجاب انگیز» خواند.
انجام این کار لری را بر این فکر واداشت که مالکین کامپیوترهای کوچک دیگر نیز ممکن است برنامه اُراکل را بخواهند. بنابراین وی گروهی از بهترین مهندسین سرتاسر جهان را در کالیفرنیا گردهم آورد تا اُراکل را برای انواع کامپیوترها تولید کنند.
نسخه امروزی موتور اُراکل همان چیزی است که وی رویایش را در سر می پروراند. استفاده از اُراکل i8 یعنی به کارگیری یک بانک اطلاعاتی بسیار قدرتمند.
هسته مرکزی اُراکل i8
شکل 11 موتور بانک اطلاعاتی اُراکل i8 و برنامه های خدماتی[3] مرکزی آن را نشان می دهد. این برنامه های خدماتی صرفنظر از سیستم عامل یا سخت افزاری که به کار می برید، تجهیزات استاندارد همراه اُراکل i8 هستند. این برنامه های خدماتی و خود بانک اطلاعاتی در تمام محیط ها به یک شکل عمل می کنند. تنها تفاوت موجود به امکانات درونی سیستم هایی که به کار می برید مربوط است و اُراکل i8 از ویژگیهای منحصر به فرد هر کامپیوتر برای ذخیره سازی، خواندن، نوشتن و غیره بهره مند می شود.

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است


فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید
هسته مرکزی اُراکل i8