دانلود پایان نامه

چندین دهه از زندگی ابتدایی ترین ربات ها می گذرد. هر ساله فیلم های بسیاری از همزیستی انسان و ربات اکران می شود که در برخی از آنها ربات ها موجودات پر استفاده و خوبی هستند و در بعضی از آنها باعث نابودی بشریت با کره زمین می شوند از تخیلات که بگذریم، هم اکنون ربات ها سهم بسزایی در  پیشبرد اهداف صنعتی بشر دارند و باعث افزایش سرعت تولید، بالا بردن بازدهی و دقت در عملکرد می شوند. ولی یکی از نکات جالب توجه دیگر ربات ها ذهن بسیاری از دانشمندان دنیا را تسخیر کرده است.

تصور کنید که در یک وضعیت بسیار خطرناک در یک جای بسیار کثیف و مسموم ماموریتی باید انجام شود؛ طبیعتا کمتر انسانی رغبت به انجام چنین مأموریت هایی دارد زیرا جانش در خطر است و اینجاست که ربات ها بار دیگر پا به عرصه حضور می گذارند.

دانشمندان در چندین پروژه عظیم روی ساخت ماشین های بی سرنشین متمرکز شده اند که توانایی انجام ماموریت های هوایی، زمینی و دریایی را داشته باشند. ماموریت هایی که انسان ها به سختی انجام می دهند و اگر هم انجام دهند بسیار پر خطر است و کوچکترین اشتباهی باعث از دست دادن جانشان می شود. نمونه چنین ربات هایی هم اکنون در افغانستان و عراق در حال انجام ماموریت هستند.

هواپیما های بی سرنشین (UAV) همواره در حال جاسوسی و عکسبرداری از وضعیت محیط هستند و ربات های مین یاب نیز در حال خنثی کردن مین ها و بمب های کار گذاشته شده در مناطق مختلف.

ارزیابی عملی ربات ها در میدان جنگ، نیروهای نظامی آمریکایی را بر این داشته است که پروژه های ساخت ربات های نظامی را با تلاش بیشتری پیش برند و هم اکنون بودجه های هنگفتی را از دولت برای این کار می گیرند.

در همین راستا چندی پیش در شهر واشنگتن دی سی نمایشگاه بزرگی با نام وسائل بی سرنشین و سیستم های بین المللی مربوط به وسائل بی سرنشین (AUVSI) برگزار شد.

این نمایشگاه در 5 بخش ربات ها زمینی، ارزان ترین ها، ربات های هوایی یا همان هواپیماهای بی سرنشین، کاربرد های غیرنظامی و تهدیدات ربات ها برای انسان ها برگزار شد که هر بخش جذابیت مخصوص به خود را داشت.

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

پایان نامه : مقدمه ای بر علم رباتیک

دسته‌ها: الکترونیک