دانلود پایان نامه

 

یک صفحه ساندویچی یکی از متداولترین ساختارهای مورد استفاده می باشد. دلیل استفاده از این نوع ساختارها استحکام خمشی بالا ناشی از پوسته های تحمل کننده بار که توسط یک هسته جدا شده اند می باشد. جرم ویژه پایین دلیل دیگر استفاده از آنها می باشد. این دو مزیت عمده را می توان با بهره گرفتن از لایه های تقویت شده با الیاف برای طرفین بهبود بخشید. زمانی که چنین ساختاری تحت بار فشاری در جهت Q یا بارهای برشی صفحه ای قرار بگیرد بطرق مختلفی احتمال شکستن آن وجود دارد. یکی از راه های واضح با تنش بیش از اندازه می باشد. قبل از اینکه تنش بیش از حد وارد شود، ساختار می تواند به روشهای مختلفی خم شود. در نتیجه پیدات کردن یک روش کلی برای آنالیز خمش صفحات کامپیوزیتی ساندویچی بسیار مطلوب می باشد.

از نقطه نظر ایزوتروپی مواد، محققان اولیه بر روی صفحات ساندویچی فرض کردند که محورهای اصلی ماده موازی محورهای مختصات می باشد. یعنی مایه ارتوتروپ می باشد. بعدها بعضی از محققان آنالیز صفحات ساندویچی غیر ایزوتروپ را با روش ریلی- ریتز (Rayleigh0 Ritz) مورد مطالعه قرار دادند. ما اینجا یک کلی ترین حالت پیشنهاد شده توسط هوو و هو (Hwu and Hu) را بررسی خواهیم کرد. با بهره گرفتن از این مدل یکی روش عددی کلی ترین بدست خواهد آمد. که لایه های ساندویچی دلخواه (مقارن و یا غیر متقارن، ارتوتروپ و یا ایزوتروپ، balanced یا  unbalanced  را می توان با این روش مطالعه کرد. علاوه بر این یک راه حل آنالیتچکال برای یک حالت خاص صفحات ساندویچی متشکل از دو لایه با الیاف عمود و متقارن بدست خواهد آمد.

برای اپتیمم کردن خمش، مطالعه زیادی روی صفحات چند لایه کامپوزیت انجام شده است. اما تحقیقات بسیار کمی روی صفحات ساندویچی کامپوزیتی زمانی که مواد هسته و پوسته بسیار متفاوت هستند و تأثیر تغییر شکل برشی عمود مهم است انجام شده است.

در این تحقیق آرایش یافتگی الیاف دو پوسته متغیرهای طراحی و بار خمشی تابع در نظر گرفته می شود. نتایج نشاندهنده آنست که چیدمانی بهینه همیشه بصورت  مستقل از شرایط مرزی و بارگذاری می باشد. یعنی ماکزیمم نیروی خمشی زمانی که پوسته صفحات بصورت لایه های argle- ply هستند اتفاق می افتد.

 

آنالیز خمشی و رقمهای ساندویچی

یک مدل ریاضی برای آنالیز خمش صفحات ساندویچی توسط هوو و هو (Hwu and Hu) ارائه شده است. طبق مدل آنها روابط برآیند تنش ها – کرنش ، روابط تغییر شکل محدود و معادله تعادل برای صفحات خم شده عبارتست از:

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

کامپیوزیت

دسته‌ها: متفرقه