دانلود پایان نامه

دانشگاه آزاد اسلامی- واحد سمنان

 

طراحی رباط شوینده هوشمند

 

ارائه شده به گروه مهندسی مکانیک

جهت دریافت درجه کارشناسی

 
فصل اول:
 

بررسی روشهای متداول شستشوی اتومبیل

(عیوب و محاسن)

 • -1) روش دستی (سنتی)
  روشهای دستی طبق یک سری علل خاص مورد استفاده قرار می گیرند که تعدادی از این عوامل عبارتند از:
  • پایین بودن هزینه راه اندازی و نگهداری:

  هزینه راه اندازی تنها شامل خرید تأسیسات از جمله پمپ آب، کمپرسور هوا، و در صورتی که تمایل به ارائه سرویس شستشو با آب گرم نیز باشد، نیاز به یک دیگر آب و مشعل و یک سیستم لوله کشی اضافی خواهد بود که تعداد محدودی از مراکز شستشوی اتومبیل از این سیستم اضافه استفاده می کنند که در فصول بعدی در مورد هر یک از سیستمهای تأسیساتی بطور کامل توضیحاتی ارائه می شود.
  از طرفی با توجه به نبودن سیستم تاسیساتی پیشرفته و یک سیستم ساده، هر تعمیر کار آشنا به تأسیسات از عهده تعمیر آن بر می آید و نیاز به تخصص ویژه در این زمینه نمی باشد و مزیت دیگر وجود چندین پمپ می باشد که می توانند هم زمان چندین ماشین را شستشو کنند و در صورتیکه یکی از پمپها از کار بیافتد باعث مختل شدن کل سیستم نخواهد شد و سیستم با بقیه پمپها به کار خویش ادامه خواهد داد.

  • پایین بودن هزینه نیروی انسانی:

  با توجه به شرایط کاری که اکثر نیروهایی که در این مراکز مشغول به کار می باشند از دستمزد بسیار پایین برخوردارند بطوری که حتی گاهی دستمزد کارگران بصورت انعام پرداخت می شود.

  • جا افتادن این تفکر که در روش سنتی اتومبیل تمیزتر می شود.

  از آنجا که شرایط آب و هوایی و آلودگی موجود در نقاط شهری، در کشورهای مختلف با فرهنگ های مختلف، فرق می کند، لذا ماشینهای شوینده اتوماتیک طراحی شده در یک کشور، بازده مطلوبی را (گاهاً) در سایر مناطق ندارند و به خوبی از عهده برطرف کردن کامل آلودگیهای مختلف بر نمی آیند. که این خود دلیلی ارجحیت روشهای دستی و سنتی در مقابل ماشینهای اتوماتیک (کارواشها) در نزد عموم است.

  • سهولت راه اندازی:

  با توجه به شرایط فوق، تعداد بسیاری از این نوع مراکز سنتی در سطح شهرهای کشورهای کمتر رشد یافته (از جمله شهرهای ایران و خصوصاً تهران) دیده می شود.
  بطوریکه که در هر منطقه شهری، حداقل یک الی 2 عدد از این دست مراکز وجود دارد که تماماً زاییده شرایط خاص اقتصادی و اجتماعی و نیز سهولت راه اندازی آنها است.

  • دلایلی که عنوان شد، مزایایی بودند که باعث می شد تا اکثریت سرمایه گذاران و مشتریان به این نوع مراکز سنتی روی آورند ولی این روشها نیز عاری از عیب نیست و این معایب باعث بهره گیری از روشهای مدر نیزه می گردد، که اکنون به شماری از این معایب می پردازیم؛

متن کامل را می توانید دانلود نمائید چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

word


 
 
فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar فشرده شده اند
برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید
 
دانلود پایان نامه رشته مکانیک – طراحی رباط شوینده هوشمند

دسته‌ها: رشته مکانیک

دیدگاهتان را بنویسید