دانلود پایان نامه


چکیده
استاندارد WSDL متداول در سطح نحوی کار می کند و فاقد توصیف معنادار مورد نیاز برای نشان دادن ملزومات و امکانات سرویس های وب می باشد.
سمانتیک ها می توانند استفاده مجدد و کشف نرم افزاری را اصلاح کنند و به طور قابل توجهی ترکیب سرویس های وب را تسهیل بخشند و تکمیل برنامه های کاربردی میراث را که به عنوان بخشی از مجتمع سازی فرایندتجاری مقدور سازند اطلاعات فنی سمانتیک های سرویس وب مکانیزمی برای مرتبط کردن تفاسیر معنادار با سرویس های وب مشخص می کند که با بهره گرفتن از زبان تصیف سرویس وب WSDL  شرح داده می شود این زبانی مبنی بر این مفهوم است اما با اصلاح قابل توجه به جزئیات در این طرح
در این طرح ما فرض می کنیم که مدل های رمسی سمنتیک مربوط به سرویسها اخیراً بوجود آمده اند. در روش ما، این مدل ها خارج از اسناد WSDL محافظت می شوند و از طریق عناصر توسعه پذیر WSDL از سند WSDL ارجاع می شوند. نوع اطلاعات سمنتیکی که برای شرح سرویس وب مفید است پیرامون مفاهیم تعریف شده توسط ارتباط وب سمنتیک در [owl-s] OWL-S و سایر تلاش های [METEOR-SWSMO] است. اطلاعات سمنتیک معین شده در این سند دربرگیرنده تعریف جاسازی پیش از پردازش، ورودی، خروجی و تأثیرات عملیات سرویس وب است. این روش مزایای چندگانه ای را در مورد OWL-S پیشنهاد می دهد. ابتدا، کاربرد می تواند به روش سازگار و در حال پیشرفت جزئیات سطح عملیاتی و سمنتیکی را در WSDL زبانی که یک توسعه دهنده ارتباط با آن آشنا است را شرح دهد. ثانیاً، با خارج کردن مدل های دمین سمنیک ما یک روش آگنوستیک برای زبانهای بازنمایی آنتولوژی انتخاب کردیم. این کار به توسعه دهندگان (ارتقاء دهندگان) ؟؟ وب اجازه می دهد تا سرویس های وب خود را با انتخاب زبان آنتولوژی (نظیر UML یا OWL) بر خلاف OWL-S ، تفسیر کنند. این مسئله مهم است زیرا توانایی در استفاده مجدد از مدل های دمین موجود مطرح شده در زبان های مدل سازی نظیر زبان UML می تواند نیاز به سمنتیک های مدل مجزا را به شدت کاهش دهد.
در آخر، به روزرسانی تجهیزات موجود پیرامون WSDL ساده است و روش افزاینده ما را سازگار می کند.
وضعیت
این یک یادداشت فنی است که به منظور بحث تهیه شده است و فیدبک موجود در روش را برای اضافه کردن سمنتیکها به تعریفات سرویس های وب استنباط می کند.
1- مقدمه
به عنوان مجموعه ای از سرویس های وب توسعه یافته، به صورت قابل توجهی داشتن وسایل اتوماتیکی برای آن مهم بوده برای اینکه کمکی به سرویس های مشخص منطبق بر نیازهای درخواست کننده ارائه دهد یافتن سرویس های وب مناسب بستگی به امکانات وجود ارائه دهندگان سرویس برای توصیف ویژگی های سرویس های آنها و درخواست کنندگان سرویس برای توصیف ملزومات خود به حالت ایده آل و واضح در فرم توصیف – ماشینی دارد. اضافه کردن سمانتیک ها برای ارائه ملزومات و درخواست ها از سرویس های وب برای این مورد آشکار و با تفسیر ماشینی ضروری است.
مزایای استفاده از سمانتیک ها چرخه وجود آنها را در سرویس های وب گسترده تر می سازد. در مدت توسعه، ارائه کننده سرویس می تواند سمانتیک های مورد نظر را با ارائه قسمتهای مناسب سرویس وب با مفاهیم موجود در مدل سمانتیک غنی تر مورد ارزیابی قرار دهد. از زمانی که مدل های سمانتیک توافقی را بر روی معنا و استفاده مورد نظر از شرایط انجام داده است و ممکن است تعاریف رسمی و غیر رسمی از ورودی ها انجام دهد، ابهام کمتری در سمانتیک های مورد نظر برای تهیه کننده آنها وجود دارد. در مدت کشف، درخواست کننده سرویس توصیفی را از ملزومات سرویس با بهره گرفتن از شرایط در مدل سمانتیک بیان کرده است. تکنیک های منطقی را می توان برای یافتن تشابه سمانتیکی بین ارائه سرویس ودرخواست به کار برد. در طول ارائه این مورد زمینه عملی تفاسیر برای افزایش کاربردی کردن سرویس های چندگانه و برای ارائه سرویس های مناسب انجام شده است. مهمتر اینکه، سمانتیک ها این امکان را فراهم می کنند که طراحی های خاص بین اطلاعات مبادله شده از طریق –XML اصلی با پیام های SOAP بوجود آید، که به طور قابل توجهی برای انجام دادن با ارائه نحوی پیشنهادی در استانداردهای اخیر مشکل می باشد. در طول ساخت، طراحی را می توان برای تبادل اطلاعات استفاده کرد. بنابراین، زمانی بیان شده، که سمانتیک های توانایی نفوذ را با بهره گرفتن از ابزارهایی برای خود کار کردن سرویس در کشف، محاسبه و الگوبرداری دارد.
استانداردهای WS متداول در سطح نحوی کارکرده و فاقد توانایی های ارائه شده سمانتیکی هستند. این مورد مانعی برای توسعه ابزارهای کمک کننده به بشر و یا نگهداری و حفاظت از مرحله نیمه اتوماتیک و ترکیب کاربردی هستند. در این اطلاعات فنی، این مشکل را با بکار بردن موردی در گروه سرویس وب برای رساندن آن به استانداردهای سرویس وب مورد توجه قرار داده ایم.
کانسورتیوم وب گسترده جهانی (WTC) در معماری سرویس های وب (W3CWSA) دو جنبه از توصیف کامل یک سرویس وب را ارائه کرده است. اول اینکه توصیف کاربردی نحوی به نحوی است که در WSDL بیان شد. مورد دوم به گونهای که در سمانتیک های سرویس بیان شده، ارائه شده و با مورد خاصی پوشش داده نشده است. به طور عملی، توصیف سمانتیک به صورت غیر رسمی بیان شده یا از بین رفته است. با امتحان توصیف WSDL در یک سرویس نمی توانیم به صورت غیر مبهم و آشکاری آنچه را که سرویس انجام می دهد مشخص کنیم. می توانیم حالت نحوی را در ورودی ها و خروجی ها ببینیم اما در واقع آنچه که از آنها معنی می دهند یا تغییراتی را که در محیط سرویس
انجام می شود نمی دانیم که معنی پارامترها چیست یا اینکه شرایط مربوط به اسناد ارائه شده را نمی دانیم. بی تردید هر دو سرویس می توانند دارای تعریف نحوی مشابهی باشند اما از نظر عملکردی لزوماً متفاوت عمل می کند، بدینگونه دو سرویس متفاوت از نظر نحوی با عمل مشابهی روبرو هستند.
(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است


فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید
سمنتیک های سرویس وب WSDL-S
 

دسته‌ها: متفرقه