روحانی: پایان دولت ترامپ نشان داد قلدرمابی عاقبت خوشی ندارد

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیئت دولت گفت: ما شاهد سالگرد سرنگونی شطرنج سرنگون شده با حادثه ای مشابه در بخشی دیگر از جهان هستیم. فرار این مزدور در ۱۷ ژانویه نمادی از رسوایی و پایان استبداد و استعمار خارجی در ایران بود و امروز با پدیده ای بی نظیر سقوط دیکتاتور دیگری در ایالات متحده روبرو هستیم.

 

رئیس جمهور افزود: همچنین مسئله پایان یک دولت و آغاز دولت دیگر نیز وجود دارد. ما با شرم و رسوائی کاخ سفید پایان دولت را می بینیم و نشان داده ایم که آزار و اذیت ، نژادپرستی و قانون شکنی پایان خوبی در جهان نخواهد داشت.

 

روحانی خاطرنشان کرد: طی سه سال گذشته مردم مهربان و صبور ما در برابر این تروریست بزرگ مقاومت کرده اند و علی رغم اینکه می خواستند ظرف سه ماه رژیم را سرنگون کنند ، اما خودشان با رسوایی سرنگون شده اند.

 

وی گفت: این روزها پایان دولت نیست ، بلکه شکست یک سیاست است ، یعنی سیاست فشار حداکثر علیه ملت بزرگ در ایران. امروز روز شکست سیاست تروریسم اقتصادی است که می خواست زندگی مردم را نابود کند.

 

رئیس جمهور اظهار داشت: امروز در پایان این سه سال جنگ ، خشونت و اقدامات تروریستی در کشور ، در پایان سال ۱۹۹۹ با وجود همه فشارها ، شاهد تحرک و ثبات در اقتصاد کشور هستیم ، امروز انتظارات تورمی شرایط دیگری پیدا کرده است و مردم افق روشن تری دارند. ” آنها با چشم خود می بینند.

 

روحانی با بیان اینکه وضعیت رشد اقتصادی ما تغییر کرده است ، گفت: در سال ۱۹۹۹ با همه فشارها و ویروس تاج ، ۶ ماه در اقتصاد مثبت بودیم و در پایان شش ماه دوم همه نشانه ها به ما نشان می دهد که اقتصاد با اقتصاد نفتی و غیرنفتی مثبت خواهد شد. بود.

 

رئیس دولت احتیاط و امید گفت: امروز شاهد رشد ۶ و نیم درصدی در صنعت هستیم و این نشان می دهد جهش و رونق تولید چیزی است که در جامعه ما وجود دارد.

 

وی افزود: در صنعت ساختمان ، که شاهد رکود اقتصادی بوده ایم ، امروز شاهد یک حرکت مربوطه در ساختمان ها در مناطق شهری با رشد ۴٫۲ درصدی هستیم. وقتی خانه ها جابجا می شوند ، این نیروی محرکه بسیاری از مشاغل و صنایع است و می توان روند خوبی را مشاهده کرد.

 

روحانی با اشاره به اینکه در تجارت کشور و حتی در ماه های آخر صادرات شاهد رشد هستیم ، توضیح داد: همه این واقعیت ها این واقعیت را به ما می گویند و نه تنها سیاست فشار حداکثر و تروریسم اقتصادی در آمریکا با یک شکست قطعی و قطعی روبرو است. ” سیاستمداران نیز برکنار شده اند. دولت نه تنها به این سیاست پایان داد ، بلکه زندگی سیاسی آنها برای همیشه پایان یافت.

 

رئیس دولت افزود: رئیس جمهور که هیچ درک سیاسی نداشت ، یک کشور را اداره می کرد و یک وزیر خارجه سفیه و یک مشاور امنیت ملی افراطی نادان در کنار او ایستاده بودند. او خودش درگیر قمار و قمار بود ، کار را انجام می داد و ما پایان کار او را دیدیم.

 

روحانی گفت: روزی که مردم ایران پیروزی خود را بر این فشار و تروریسم احساس کنند ، مردم آمریکا یک شکست بزرگ در زندگی اجتماعی و سیاسی خود و یک شکاف بزرگ در داخل ایالات متحده مشاهده خواهند کرد. ما گفتیم که وقتی قانون شکن قانون ملل تحت ستم و مستقل جهان را نقض می کند ، روزی نوبت به مردم آمریکا می رسد ، اما هیچ کس معتقد نیست که این مرد قانون را برای ملت خود ، برای امنیت خود و قانونگذار قانون خود نقض می کند کشور. به شورش ها دستور دهید و مردم را در برابر همان دموکراسی قرار دهید که به آن اعتقاد دارند.

 

خسارت ترامپ به ایالات متحده به این زودی ها اصلاح نخواهد شد

وی ادامه داد: به نفع ملت ها و به نفع خود مردم آمریکا است که به مسیر قانون شکنی ، شکستن تعهدات ، نقض مقررات بین المللی پایان دهند. خساراتی که این شخص به ایالات متحده وارد کرده است به این زودی ها اصلاح نمی شود. سالها طول می کشد تا ایالات متحده به وضعیت قبل از ترامپ برگردد و سالها طول می کشد تا اعتماد جهانی به ایالات متحده برگردد. این یک ضرر بزرگ بود که برای مردم آمریکا امروز کاملاً ملموس است.

پایان دولت ترامپ

رئیس دولت دوازدهم با اشاره به موضع ضد ایرانی و ضد ایرانی برخی رسانه های خارجی و تکرار حرفه ای بودن آنها توسط چند نفر در کشور ، گفت: متاسفانه برخی نیز رسانه های حرفه ای را علیه ایران تکرار می کنند و در کنار آنها می مانند. آنها می خواهند به جای اینکه بگویند آمریکا چه ظلمی به ملت ایران کرده است ، تمام ظلم و فشارهای آمریکا علیه ملت ایران را نادیده بگیرند و بگویند که آمریکا هیچ ظلم ، فشار و جرمی مرتکب نشده است که اشتباه باشد. امروز به خوبی آشکار شده است.

 

روحانی ادامه داد: من می خواهم ملاکی را برای مردم ایران روشن کنم. کسانی که می گویند مدیریت چند درصدی و چند درصدی تحریم ها مشکلی ایجاد کرده است ، مردم باید ۱۹۹۵ و ۹۹ را با هم ترکیب کنند. همان مدیرانی که در سال ۱۹۹۵ کشور را اداره کردند. همین مدیران با همان قدرت ، با روحیه و توانایی های بیشتر و بهتر و با سابقه و تجربه بیشتر در سال ۱۹۹۹ کشور را اداره کردند. بنابراین تفاوت اساسی به جنایات آمریکا برمی گردد و این تفاوت است و همه اینها در مورد تروریسم و ​​تحریم ها و فشارهای ظالمانه و غلط و غلط است.

 

وی افزود: البته آنها در این راه شکست خوردند ، اما رنج های زیادی را برای ملت ما به وجود آوردند. ملت صبور بودند و ابرو بالا نمی کشیدند. زانوی ملت ما زیر این فشار خم نشد. اما در همان زمان فشار زیادی به مردم وارد می شد.

 

لایحه بودجه نیازی به تنظیم قانون ندارد

رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به بررسی لایحه بودجه در مجلس گفت: در لایحه بودجه بودجه وجود دارد و قانونگذاری در لایحه بودجه نباید انجام شود. هیئت امنا خود در این زمینه بسیار حساس است. از آنجا که قانون بودجه آسان است ، نامزد رأی می آورد ، قانونی که باید در دولت تدوین و در مورد آن بحث شود و در شور اول و دوم مورد بحث قرار گیرد ، ناگهان با رأی و قیام به یک قانون تبدیل می شود. مخصوصاً در ساعات آخر ، آنها یک پاراگراف یا نظر اضافه می کنند.

 

روحانی ادامه داد: طی سال هایی که در مجلس بودیم ، سه ساعت در بودجه کار کردیم ، در طول شب و در ساعات آخر شب ، نماینده پیشنهادی را ارائه داد و این پیشنهاد تصویب و قانون تصویب شد. سپس هیئت امنا به این موضوع پرداخت و از بسیاری از این موارد جلوگیری کرد و گفت: لایحه بودجه همان مسائل بودجه و امور مالی است و درآمد و هزینه باید روشن شود و در لایحه بودجه جایی نیست قانون گذاری.

 

رئیس دولت تدبیر و امید گفت: بنابراین درخواست من از نمایندگان مجلس این است که مجلس در قانون آزاد باشد و ما لایحه ای را ارائه می دهیم و آنها می توانند پیشنهاد دهند و در آینده هر قانونی را اصلاح و تصویب خواهیم کرد و به یکدیگر کمک خواهیم کرد. ” ما باید اطمینان حاصل کنیم که هیچ قانونی در لایحه بودجه وجود ندارد.

 

امنیت به معنای وجود قانون و مقررات است

روحانی با بیان اینکه اقتصاد بشری ، تولید و حرکت جامعه به امنیت بستگی دارد گفت: “امنیتی که ما در مورد آن صحبت می کنیم ، برخی تصور می کنند ، چه اسیر شده و چه نشود ، یک جنگ خیابانی یا بمب گذاری نیست.” اینطور نیست از نظر امنیتی ، داشتن قوانین و مقررات مهم است. یعنی وقتی ما قانونی را تهیه می کنیم و به مردم و سرمایه گذاران می گوییم که در اینجا پتروشیمی تولید کنند ، خوراک و مشخصات آن را تعیین می کنیم.

 

وی گفت: “اگر فردا وزارت نفت بگوید من تصمیم گرفته ام خط لوله انتقال گاز را از اینجا به مسیر دیگری تغییر دهم.” آیا چنین چیزی امکان پذیر است؟ این یک عدم اطمینان بزرگ است و دیگر هیچ کس در این کشور سرمایه گذاری نمی کند. ما باید اجازه دهیم مردم اعتماد به نفس داشته باشند و در همان پایه ای که سرمایه گذاری کرده اند ادامه دهند.

 

هیچ چیزی که امنیت سرمایه گذاری را به خطر بیندازد نباید در مجلس تصویب شود

رئیس جمهور گفت: “یک روز ، خدای ناکرده ، یک شب در مجلس ، هیچ چیز تصویب نمی شود که بر امید ، اعتماد و امنیت مردم در سرمایه گذاری ، تولید ، تجارت در جنبش های اقتصادی تأثیر نگذارد ، در غیر این صورت ، اگر آنها مشکلی داشته باشند ، هیچ کس مایل به سرمایه گذاری در کشور نخواهد بود. ” .

 

روحانی ادامه داد: امنیت سرمایه گذاری اولین چیزی است که مجلس هر روز قوانینی برای آن تصویب نمی کند و دولت هر روز اساسنامه را تغییر نمی دهد و بعد مربوط به قوه قضائیه است. این سه نیرو باید برای تأمین امنیت کشور متحد شوند و البته همه باید در کنار هم باشیم. درخواست من همچنین توجه به مسئله امنیت است و اینكه مواردی كه دولت ، مجلس و قانون به مردم قول داده اند در صورت نقض این امنیت در لایحه بودجه تغییر نكند.

 

وی گفت: “ما آماده هستیم و دولت لایحه را به خوبی آماده كرده است.” می دانیم که سال آینده ، تا زمان روی کار آمدن دولت بعدی ، ریاست جمهوری و تحلیف ریاست جمهوری ، رای اعتماد پارلمان را دریافت می کند و دولت سیزدهم تشکیل می شود و شروع به کار می کند. از سال آینده و حدود سپتامبر ، حدود ۵-۶ ماه می گذرد. ای

 

رئیس جمهور با بیان اینکه هم ما و هم دولت آینده باید مجری قانون و لایحه باشیم ، افزود: امیدوارم با همکاری یکدیگر این لایحه به بهترین شکل در مجلس تصویب شود و بتوانیم بنویسیم و شرایط لازم و شرایط بهتر را اعمال کنید. ” سال آینده منتظر مردم باشید.

درباره‌ی کاشان نیوز

حتما ببینید

رسول پناه نمی‌رود؛ تصمیم یحیی چیست؟

رسول پناه نمی‌رود؛ تصمیم یحیی چیست؟

به گزارش “ورزش سه” ، یحیی گل محمدی که بار دیگر اختلافات خود را با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *