علت دمر خوابیدن نوزاد چیست؟

آیا کودک می تواند روی شکم بخوابد؟

کودک نباید روی شکم بخوابد. خوابیدن روی شکم کودک خوب نیست. متخصصان اطفال اکیداً توصیه می کنند کودک همیشه به پشت بخوابد. نباید اجازه دهید کودک به پهلو دراز بکشد مگر اینکه پزشک به شما بگوید. خوابیدن روی شکم برای بزرگسالان کاملاً طبیعی است ، اما به دلیل خطرات احتمالی برای نوزادان توصیه نمی شود. به عنوان والدین می توانید به کودک کمک کنید تا به پشت بخوابد.

اگر کودک شما دوست دارد به پشت بخوابد چه باید بکنید؟

کودک خود را تشویق کنید که به پشت بخوابد. بعضی از نوزادان راحت تر می توانند روی شکم بخوابند. اگر کودک روی شکم دراز کشیده است ، موقعیت خود را تغییر دهید. کودک مطمئناً طی تلاشهای اولیه شما از خواب بیدار خواهد شد. با این حال ، سعی کنید کودک خود را آماده کنید تا به پشت بخوابد. متخصصان اطفال می گویند در ابتدا ممکن است کودک ناراحت باشد ، اما به تدریج به آن عادت کنید. هرچه زودتر این عادت را تحریک کنید ، کودک کمتر روی شکم می خوابد.

خطرات خوابیدن کودک به پشت چیست؟

اگر کودک روی شکم بخوابد ، خطرات زیر وجود دارد.

مصرف اکسیژن کم: وقتی کودک روی شکم می خوابد ، صورت او نزدیک ملحفه است که می تواند گردش هوا در اطراف بینی را مختل کند. در این حالت ، کودک هوایی را که حاوی دی اکسید کربن است ، استنشاق می کند. در نهایت ، میزان اکسیژن منجر به ریه ها و سلول های بدن کودک کاهش می یابد ، که می تواند باعث ایجاد مشکل در متابولیسم سلولی شود.

انسداد تنفسی: وقتی کودک روی شکم می خوابد ، غذا از مری برمی گردد و باعث انسداد می شود. این می تواند منجر به تنگی نفس و حتی خفگی شود.

گرمای بیش از حد: بدن کودک به تنظیم دما حساس است. سطح پوست بچه ها از وزن بدنشان بالاتر است. این بدان معنی است که نوزادان حدود چهار برابر بزرگسالان گرما تولید می کنند. ثابت شده است که خوابیدن روی شکم در حرکات م ofثر بدن کودک اختلال ایجاد می کند. این به افزایش دمای بدن کودک کمک می کند. مخصوصاً در تابستان. این گرم شدن بیش از حد می تواند منجر به تب و کم آبی بدن شود.

اختلال در عملکردهای خاص بدنی: برخی مطالعات نشان می دهد که نوزادان ناگهان دچار افت فشار خون و ضربان قلب می شوند. نوزادانی که روی شکم می خوابند کمتر به صداها پاسخ می دهند ، حرکات بدن محدود هستند و دیرتر بیدار می شوند. این عوامل نشان می دهد که خطر مرگ ناگهانی در نوزادان افزایش می یابد.

علت دمر خوابیدن نوزاد چیست؟

سندرم مرگ ناگهانی نوزاد: خطر بالای خوابیدن روی شکم به افزایش خطر SIDS کمک می کند. مرگ می تواند به دلایل آشکاری باشد و حتی در یک کودک سالم اتفاق می افتد. انستیتوی ملی بهداشت ایالات متحده اظهار داشت که خوابیدن روی شکم شایع ترین علت ابتلا به SIDS است و احتمال اینکه نوزاد در شکم بخوابد ۱۳ برابر بیشتر از کودکی که به پشت خوابیده است ، وجود دارد.

خوابیدن به پشت برای کودک خطرناک است.

 

دلایل گرفتگی کودک ، گرفتگی کودک ، موقعیت خواب کودک خوابیدن به پشت امن ترین راه برای خواباندن کودک است.

چه زمانی کودک می تواند روی شکم بخوابد؟

متخصصان اطفال توصیه می کنند وقتی کودک می تواند در هنگام خواب راه برود ، بتواند روی شکم بخوابد که این اتفاق معمولاً در حدود شش ماهگی اتفاق می افتد. اما کودک را در ابتدای خواب به پشت بخوابانید. وقتی کودک می تواند راه برود ، می تواند به راحتی بهتر زندگی کند و خطر ابتلا به SIDS را کاهش می دهد ، زیرا می تواند دوباره به پشت بخوابد.

کودک را یک شبه بررسی کنید.

آیا می توانم نوزادم را هنگام خواب به پشت برگردانم؟

نه دیگر نیازی به عقب راندن نوزاد نیست و می توانید اجازه دهید روی شکم دراز بکشد. نوزادان و نوزادان زیر شش ماه نمی توانند در هنگام خواب از پشت به شکم برگردند. همانطور که قبلاً ذکر شد ، کودک فقط در شش ماهگی می تواند از پشت به شکم تبدیل شود. چرخش یک نقطه عطف اساسی در رشد جسمی و شاخص رشد سالم است.

آیا کودک می تواند با مراقبت از شکم بخوابد؟

نه حتی با مراقبت ، کودک نباید روی شکم بخوابد. در واقع ، شما هرگز نباید کودک خود را روی شکم خود قرار دهید. آکادمی اطفال آمریکا اکیداً توصیه می کند والدین فقط هنگام خواب به پشت بخوابند.

آیا کودک می تواند روی شکم من در آغوش من بخوابد؟

نه خوابیدن به پشت امن ترین راه برای خواباندن کودک است. با این حال ، اگر قصد دارید هنگام خواب به کودک خود شیر دهید ، او را کنار بگذارید و به او شیر دهید. اگر قصد دارید کودک خود را بعد از شیردهی در رختخواب بگذارید ، همه پتوها و پتوها را بردارید تا از خفگی کودک جلوگیری شود.

خواب از نظر جسمی و روحی برای کودک ضروری است. وقتی کودک بی خطر می خوابد ، نه تنها از مزایای خواب بهره مند است ، بلکه خطر بیماری های مهلک مانند خفگی و SIDS را نیز کاهش می دهد. خوابیدن به پشت بهترین حالت خواب برای نوزادان زیر ۶ ماه است.

منبع:
https://www.beytoote.com/baby/chick/cause1-sleeping-baby.html

درباره‌ی کاشان نیوز

حتما ببینید

تفاوت ضربان قلب و نبض چیست؟

تفاوت ضربان قلب و نبض چیست؟

آیا نبض همان نبض است؟ ضربان قلب بدن شما ضربان قلب یا تعداد ضربان قلب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *