دانلود پایان نامه

 موارد استفاده از اینترنت در دنیای مدرن

اگر چیز ثابت ولایتغیری در اینترنت باشد، این واقعیت است که اینترنت به رشد و گسترش خود ادامه خواهد داد. از ابتدای شروع اینترنت در اوایل دهه هفتاد (بله درسته. اینترنت در حدود 25 سال است وجود داشته است)، تعداد کاربران از تعداد انگشت شماری به بیش ار 20میلیون افزایش یافته است.

این افزایش به چه چیزی می تواند نسبت داده شود؛ این درس به این سوال پاسخ خواهد داد و به علاوه به سوالات زیر :

  • × اینترنت چگونه شروع شد؛
  • × اینترنت چگونه در ربع قرن گذشته توسعه یافته است؛
  • × محبوبترین مورد کاربرد اینترنت چه بوده است؛
  • × اینترنت به چه صوت دیگری می تواند مفید باشد؛

در درس گذشته من حقایق واقعی  و حقیقی اینترنت را بیان کردم. خب حالا آماده باش چون شما قرار است …….  کسب کنید.

یک مرور پانزده دقیقه ای بر اینترنت

مطمئنا چیزی که تا به حد اینترنت به شهرت و اشتها دست یافته است بایستی هم برای کاربران و هم فراهم کنندگان اینترنت مفید باشد. در بقیه این درس و ادمه این کتاب، شا درخواهید یافت که چرا اینترنت اینقدر کتشهار یافته است. شما همچنین یاد خواهید گرفت که  چگونه از اینترنت برای ارتباطات و جستجو استفاده کنید. اما من این موارد را در عناوین بعدی بحث خواهم کرد ابتدای درس تاریخ خود را شروع کنیم.

اینترنت به عنوان یک پروژه در 1973 بوسیله آژانس پروژه های تحقیقی عالی دفاعی آمریکا (DARRA) شروع شد. در آن زمان دارپا درصدد ایجاد یک برنامه تحقیقی بود تا تکنیکها و تکنولوژی ارتباط شبکه ها بسته از انواع گوناگون را مورد تحقیق قرار دهد. دارپا نهایتاً می خواست پروتکل های ارتباطی را توسعه و ایجاد کند که اجازه می داد کامپیوترهای موجود در شبکه بتوانند به طور آزادانه از خطوط و سکوهای متفاوت با هم در ارتباط باشند و نتیجا شبکه دارپا خلق شد.

اصطلاح جدید: پروتکل : پروتکل چیزی خبر یک سری از قوانین نیست. در اینترنت پروتکل یک سری از قوانین است که کامپیوترها ا ز آن جهت جهت ارتباط با شبکه استفاده می کنند. تا زمانی که همه از این قوانین تبعتی می کنند. ارتباط می تواند به راحتی و آزادانه ابغالم پذیرد.

آرپانت که به عنوان اینترنت شناخته شد یک سری از پروتکل ها را که به عنوان پروتکل های کنترل انتقال یا پروتکل اینترنت شناخته شدند را خلق و ابداع کرد که TCP یا IP نیز نامیده می شوند. شما بایستی بتوانید IP را از بحث مربوط به آدرس های IP  در درس   یک بشناسید که مربوط واقعا شبیه چیست؟ بود. یک آدرس IP در واقع یک آدرس پروتکل اینترنت است.

یک لحظه مکث: آیا تواتستید پاسخ مربوط به سوال آدرسIP را در بنش فعالیت های درس یک را بیابید. تحقیقات به ما می گوید که 4294967296 آدرس احتمالی IP در اینترنت در دسترسی هستند.

اینترنت در آغاز توانست چند صد دانشمند دولتی را به مدت یک دهه حمایت کند تا اینکه در 1986 موسسع   علوم آیالات متحده (NSE) شبکه NSF را بوجود آورد که اکنون نیز چهارچوب سرویس ارتباطی را فراهم می نماید. و همچنانکه در تصویر 2010 مشاهده می کنید، شبکه NSF بیش از 12 میلیون بسته اطلاعاتی را در هر ماه انتقال  می دهد.

اصطلاح جدید. Backbene  (چهارجوب)

چهارچوب اصلی چیزی جریک کابل نیست که ترافیک شبکه راحمل می کند. و گرچه هزارال شبکه خصوصی معلی و عمومی وجود دارد، بیشتر ترافیک اینترنت، بیشترین سفر خود را برروی یک چهارچوب اصلی افام می دهد.

گرچه ورود NSF به صحنه یک فاکتور عمده در پیدایش اینترنت بود. شاید عمده ترین نکته در 1991 بودجود آمد که NSF بودجه خود را در رابطه با اینترنت قطع تمامی ترافیک موجود در NSF از طرف موسسات آموزشی و دولتی بود.

باوجود این بعد از 1991، اینترنت هرگز همانند سابق نبود. رقابت های  بکاری سریعتر  توانستند پاسخگوی بازار و نیازهای اطلاعاتی باشند و چهارچوب های بکاری تقریبا یک شکه پدیدار شدند و البته همراه با آنها بازاریابی  و اشتمار اینترنت  پیش آمد و شبکه از سیستم یونیکس و آیر زبانهای کاربردی علمی به سوی سیستم های ویندوز جهت داده شدند که برای عموم مردم استفاده از آنها آسانتر بود.

بلافاصله از آن آمریکا آنلاین،  کامپوسرو دیگر فراهم کنندگان خدمات اینترنت که از جوایند وسر تبعیت می کردند بجای تبعیت از دکتر آگهد، وارد عرصه شدند و همچنانکه اینترنت بیشتر قابل دسترسی شد، شرکت های تجاری شاهد پتانسیل های زیاد اینترنت در امر تجارت در اینترنت شدند. علاوه بر آن، کاربرای نیز شاهد برخی از موارد غیر قابل انکار شدند که می توانستند در اینترنت مورد استفاده قرار دهند

در این کتاب من کمک خواهم کرد که برخی از این موارد استفاده را کشف کنید. در بقیه این کتاب من شما را به سفر لاسیری در رابطه با شیوه هایی که شما می توانید از اینترنت بهره برداری کنید خواهم برد.

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است


فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید
موارد استفاده از اینترنت در دنیای مدرن

دسته‌ها: متفرقه