استاندار: دلیل اصلی آلودگی هوای تهران ذرات معلق است نه مازوت

به گزارش ایرنا ، انوشیروان محسنی بندبندی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: توانیر باید جدول را توضیح دهد و بر این اساس برای قطع برق استان اقدام کند ؛ قطع برق در تهران ممکن است اجتناب ناپذیر باشد ، اما قبل از قطع برق اطلاعات ارائه می شود

 

وی ادامه داد: کلیه عوامل مرتبط با ریسک در استان از جمله خاموش شدن کارخانه های شن و ماسه ، توقف خودروهای دیزلی دودی ، ممنوعیت حرکت کامیون ها در شب و همچنین عدم استفاده از مازوت در کلیه پالایشگاه ها ، نیروگاه ها و کارگاهها تحقیق و ساخته شده اند “. ای

 

استاندار تهران گفت: شب گذشته آخرین جلسه رفع این موانع در دفتر استاندار تهران برگزار شد و اطلاعات لازم جهت اقدامات پیشگیرانه در اختیار وزارت بهداشت و محیط زیست قرار گرفت.

 

محسنی باندیپی ادامه داد: رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست و وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی کشور تصمیم می گیرند در صورت لزوم در جلسه شورای دولت تهران را تعطیل کنند.

استاندار: دلیل اصلی آلودگی هوای تهران ذرات معلق است نه مازوت

وی علت اصلی آلودگی هوا در شهرهای صنعتی در نیمه دوم سال را وارونگی هوا عنوان کرد و گفت: امسال ۲ تا ۳ لایه وارونگی هوا در تهران داشتیم و در پایتخت مبادله هوا و باد وجود ندارد ، بنابراین در هوای تهران با تجمع آلاینده ها روبرو هستیم.

 

فرماندار تهران گفت: جمعیت و حجم فعالیت های روزانه در تهران چندین برابر ظرفیت آن است و شرایط اقلیمی تهران این شرایط را تقویت کرده است.

محسنی بندپی افزود: هفته گذشته پس از جلسه کمیته فوق العاده در تهران ، شاهد وزش باد و در نتیجه کاهش آلودگی هوا بودیم و اکنون پیش بینی هوا این است که طی چند روز آینده شاهد شرایط مشابه در پایتخت خواهیم بود ، مانند پایتخت بسته شده است. ” شرایط خاص و برنامه ریزی دقیق.

 

فرماندار تهران گفت: متوسط ​​آلودگی هوا در ۲۷ ایستگاه هواشناسی در روز گذشته ۱۷۶ بود و از این سه ایستگاه شاخص آنها به ۲۲۰ رسید اما شاخص هر ایستگاه در تهران ۵۰۰ نیست ، زیرا اگر این شاخص به بیش از ۳۰۰ برسد ، این می تواند باعث مرگ شود. بودن.

منبع:
https://www.beytoote.com/news/social/tnews11068628.html

درباره‌ی کاشان نیوز

حتما ببینید

رسول پناه نمی‌رود؛ تصمیم یحیی چیست؟

رسول پناه نمی‌رود؛ تصمیم یحیی چیست؟

به گزارش “ورزش سه” ، یحیی گل محمدی که بار دیگر اختلافات خود را با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *