ازدواج به خاطر پول درست است یا خیر؟

یکی از اهدافی که امروزه بسیاری از افراد دنبال می کنند ، ازدواج به خاطر ثروت طرف مقابل است ، چه برای پدر و خانواده و چه برای خودشان.

هنگامی که ما در مورد ازدواج به خاطر پول صحبت می کنیم ، در واقع دختر و پسر نمی دانند ، آنها با پول طرف مقابل ازدواج کرده اند و هیچ وقت عشقی بین آنها نبوده و نخواهد بود و با کوچکترین تردیدی که برای ثروت یک مرد ثروتمند ، میزان عشق و ازدواج آنها نیز مختل شده است. بنابراین ، مردم به هیچ وجه متعهد نیستند و نمی توانند طرف مقابل را خوشحال کنند.

برای اینکه با چنین مشکلاتی روبرو نشویم ، باید خیلی دقیق انتخاب کنیم و شخص مقابل را مطالعه کنیم و حساسیت را در تحقیقات خود صرف کنیم و سپس مشورت و مشورت کنیم تا بتوانیم با اطمینان کامل گام برداریم و ازدواج خوبی داشته باشیم. تصور اینکه ازدواج با یک مرد ثروتمند در یک شب منجر به صد سال شود ، اساساً تهدید کننده زندگی است. ممکن است استثنائاتی وجود داشته باشد که ازدواج های مادی به یک رابطه قوی و عاشقانه ختم می شوند ، اما اغلب این ازدواج ها مدت زیادی دوام نمی آورند زیرا اساس این ازدواج ها با توجه به معیارها و دانش صحیح برقرار نشده است.

ازدواج به خاطر پول درست است یا خیر؟

در بسیاری از این ازدواج ها ، اختلاف سنی قابل توجهی بین زن و شوهر وجود دارد و سن بالاتر یکی از طرفین می تواند باعث کاهش نشاط و تعادل اولیه زندگی شود. از طرف دیگر ، ثروت طرف دیگر می تواند به ابزاری برای غرور و تحقیر شریک زندگی و بهره برداری از او تبدیل شود و نکته دیگر این که پول و چیزهای مادی می تواند یک شبه هدر رود و زندگی ساخته شده بر اساس این معیار همراه باشد. ثروت به باد خواهد رفت.

وجود شباهت های فرهنگی و اقتصادی در طول ازدواج نقش مهمی در موفقیت آن دارد. زن و شوهر باید از نظر اخلاقی ، ایمانی ، فرهنگی و مالی باشند. در سالهای اخیر ، کفاوی نیز عامل بسیار مهمی در انتخاب همسر بوده است ، اما امروز به نظر می رسد که این اصل به مهمترین ملاک زندگی جوانان یعنی پول و اشیا material مادی تبدیل شده است.

تناسب یک دختر و پسر با استانداردهای زندگی به معنای یکسان بودن آنها از همه نظر نیست ، بلکه به معنای انعطاف پذیری این دو جوان در اختلافات است.

تفاوت سنی

در بسیاری از موارد ، ازدواج به ازای پول منجر به نادیده گرفتن اختلاف سنی در ازدواج و ازدواج یک زن و شوهر با اختلاف سنی زیاد می شود. بالا رفتن سن در هر دو طرف می تواند خوشبختی و تعادل اساسی زندگی را کاهش دهد. از طرف دیگر ، این امکان وجود دارد که ثروت طرف مقابل به عنوان وسیله ای برای غرور و تحقیر به شریک و سلطه فروخته شود.

داماد مستقل نیست

خانواده های ثروتمند تمام امکانات مالی و اجتماعی مانند خانه ای لوکس در بهترین نقطه شهر ، اتومبیل مدل بالا ، حساب بانکی و سایر امکانات را ذکر کرده و کاملاً مطمئن هستند که درخواست هیچ دختری را رد نخواهند کرد. تعداد کمی از جوانان با درآمد پایین می توانند اصول زندگی را در سطح بالا آماده کنند. بنابراین زندگی مرفه تنها به حمایت از خانواده های ثروتمند بستگی دارد

منبع:
https://aftabnews.ir/fa/news/662767/ازدواج-به-خاطر-پول-درست-است-یا-خیر

درباره‌ی کاشان نیوز

حتما ببینید

تفاوت ضربان قلب و نبض چیست؟

تفاوت ضربان قلب و نبض چیست؟

آیا نبض همان نبض است؟ ضربان قلب بدن شما ضربان قلب یا تعداد ضربان قلب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *